עריכת וידיאו מאסטר​ - Blink

עריכת וידיאו מאסטר

עריכת וידאו היא הלב הפועם של תעשיית הפוסט פרודקשן. אם אתם חולמים לערוך סרטים, סדרות ופרסומות, ולקחת חלק סופר משמעותי בעשייה של כל וידאו באשר הוא, זה הקורס שאתם חייבים(!) ללמוד.

קורס ערב

21 מפגשים

עורך וידאו טוב הוא כל ההבדל בין סרט טוב, לסרט מעולה. תמיד וללא יוצא מן הכלל (אפילו בשידורים חיים) חומר גלם מצולם חייב לעבור עריכה. הסיבה לכך בין היתר במונה בכך שכמות חומרי הגלם שמתקבלת מכל סצנה מצולמת אינה פרופורציונלית לאורך הסצנה המתקבלת על הסך בפועל. יש לברור מצלמות, זוויות, דיוק התוכן, לברור את השוט המוצלח ביותר, להתגבר על כשלים בלתי צפויים, לברור את הצלילים והטונציה הנכונים של האמור בהם ועוד ועוד; ועדיין מדוב רק בסצנה אחת (שלפעמים אורכות שניות מסך בודדות). כל אלו עוד לפני שהזכרנו שגם הסצנות עצמן צריכות להתחבר וליצור בסופו של דבר רצף דרמטי – קוהרנטי, המשרת את המטרה, ועד כמה שניתן גם נאמן לתסריט וחזונו של הבמאי.

הצטרפו לבוגרים שלנו
שהשתלבו בתעשייה בקלות

avid icon

תוכנת Avid​

Avid Media Composer היא תוכנה לעריכת סרטי וידאו שפותחה בשנות ה-90 עם המעבר ההדרגתי מעריכה במעבדה לעריכה באמצעות מחשב. התפיסה הלא-לינארית של המערכת אפשרה לעורכי המחשב להמשיך לחשוב במונחים של פילם ועל כן במשך שנים ועד היום היא משמשת את רוב תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ ובעולם.

תוכנת Premier

Adobe Premiere Pro היא תוכנה לעריכת וידאו לינארית, מבוססת ציר זמן. התוכנה פותחה תוך שימת דגש על אינטואיטיביות ואלסטיות ומאפשרת לעורכים לייצר פרויקטים איכותיים בזריזות ויעילות. התוכנה מצטיינת בפרויקטים קצרים ופופולרית במיוחד בקרב עורכי פרסומות וקליפים. 

מתוך תיק העבודות של המורה - שקד קציר

עורך הוידאו הוא למעשה החוליה המקשרת בין היצירות של התסריטאים והבמאים לתוצר הסופי ועל כן המשמעות שלו בהכרח היא קריטית לתוצר הסופי. עורך הוידאו יכול להרים ולשדרג סרט ויכול באותה המידה לחרב שבועות רבים של הכנות וצילומים. זאת הסיבה שלימודי עריכה הם הרבה מעבר ללימוד תוכנות העריכה עצמן. התוכנות הן הבונוס. אנחנו נלמד אתכם לא רק לערוך טכנית אלא להיות עורכים, בעלי הבנה עמוקה ושליטה במבנה דרמטי ומבנה רגשי של סצנות בתוך היצירה והיצירה עצמה; נלמד אתכם איך בוחרים טייקים ואיך לוותר על אחרים (ויתור נכון הוא אחד היסודות החשובים בעריכה); נעמיק אתכם את תוך עולם הסאונד (הבלתי מוערך מספיק וחבל שכך) וחשיבותו העילאית לעריכה עצמה ולתוצר הסופי; נגלה לכם את כל הסודות ה"מלוכלכים" שיש בשרוולו של העורך ובאמצעותם הוא יכול לשנות סצנות ולתקן אותם ללא צורך בצילום נוסף; ונלמד אתכם כיצד לעבוד בצורה נכונה עם כל שאר הגורמים בעולם הפוסט, התומכים ביצירה ותוצריה.

 

כחלק משיטת בלינק הדוגלת בלימודים מתוך עשייה ויצירה, אתם תעסקו בחומרים מעשיים למן היום הראשון ללימודים. המשמעות המיידית של זה היא, שאתם תהיו עסוקים יותר במימוש מעשי של היצירה שלכם ופחות בחומר תיאורטי בלתי נגמר. תלמדו להבין איך התעשייה "חושבת" ופועלת מעצם העובדה שתבלו זמן רב בביצוע עבודות בפועל. באופן זה בתום הלימודים אתם תהיו מוכנים יותר להיכנס לתעשייה. 

מה לומדים בקורס?

 • ארגון וניהול פרוייקט
 • התמצאות על הטיים ליין
 • לחשוב עריכה ולייעל עבודה 
 • איך מספרים סיפור
 • עריכת דיאלוג
 • עריכה בפועל
 • הבדלים בין סוגי העריכה סרט / טריילר / פרומו / פרסומת / סרט תדמית

למי מיועד הקורס?

 • כל מי שמעוניין להשתלב כעורך בתעשיית הקולנוע, טלוויזיה ופרסומות.
 • צלמים ובמאים המעוניינים לשדרג את היכולות שלהם או לתקשר טוב יותר עם העורכים שלהם
 • אנשי מקצוע המעוניינים לספק סרט מתחילתו ועד סופו וזקוקים לשם כך לידע בעריכה.
 • בלוגרים / בעלי ערוצי מדיה חברתית ויוצרי תוכן המעוניינים לערוך את הסרטים שלהם ולהגדיל את מעגל העוקבים שלהם.
 • עורכי וידאו שמרגישים חוסר ביכולת שלהם להיות כלי עזר לבמאים בזמן אמת.

דרישות

 • ידע בסיסי באנגלית. 
 • ידע בסיסי בעבודה על מחשב.
 • שילוב תרגול מעשי לשיפור ביצועים. 
 • הגשת תרגילים בזמן לבדיקה
 • ההרשמה תתבצע בכפוף לראיון אישי שייערך עם כל מועמד/ת

מנחת הקורס

שקד קציר

שקד היא קולנוענית, בוגרת תואר ראשון ותעודת הוראה במחלקה לקולנוע המכללה האקדמית בית ברל.

שקד במאית ועורכת, מוכרת ומוערכת המתמחה בעבודה דוקומנטרית ועלילתית וכבר קרוב לעשור יוצרת סרטים, פרסומות, קליפים, סרטי תדמית. שקד בעלת ידע נרחב בבימוי "נון אקטורס", ניהול צוותים ומערכי הפקה. סרטיה של שקד הוקרנו וזיכו אותה בתשבוחות בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם.

ללמוד בלב התעשיה

בית הספר פועל בשיתוף עם אחד מבתי ה-postproduction, התוססים והחשובים ביותר הפועלים כיום, ושוכן בלב תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והפרסומות בישראל. במתחם פועלות לא פחות מחמש חברות הפקה שונות, שני אולפני סאונד מהנחשבים ביותר, אולפן גרין סקרין, אולפן און ליין, ושניים מבתי ה After Effects המוכרים והנחשבים ביותר בתעשייה כיום.

בית הספר מקיים קורסים בכיתות קטנות ונחשב כיום לבית הספר עם יחס מורה-תלמיד הטוב ביותר. מחשבה רבה הושקעה בבחירת המיקום וגודל הכיתות במטרה למקסם את היכולת של התלמידים להקשיב וליישם את החומר הנלמד.

בוגרים מספרים

רוצים להרשם?

השאירו פרטים או התקשרו