תלתיסט - יוצרי אנימציה תלת-מימדית - כל מה שצריך לדעת- Blink

תלתיסט - יצירת אנימציה תלת-מימדית בעידן הדיגיטל

מה צריך ללמוד כדי להיות תלטיסט?

בעשורים האחרונים, האנימציה התלת-מימדית כבשה את עולמות הוידאו והדיגיטל. כיום נדמה שהשימוש בה נעשה בכל מקום בו משתמשים בתוכן ויזואלי בתנועה. אלה יכולים להיות סרטי קולנוע באורך מלא, פרסומות, משחקי מחשב ומציאות מדומה (VR), אך גם מודלים שמיועדים לתעשיות היצרניות או הדיגיטליות. הצורך המתגבר באנשים שיוכלו לייצר  אנימציה כזו, הוליד מקצוע חדש ומבוקש בתעשייה, המכונה תלתיסט.

הצטרפו לבוגרים שלנו
שהשתלבו בתעשייה בקלות

מה זה תלתיסט?

מדובר ביוצר אנימציה מקצועי, ששולט בתוכנות מתקדמות וכלים דיגיטליים ייחודיים, המסוגלים לייצר אנימציה תלת-מימדית (או אנימציית D3). בשונה מאנימציה דו-מימדית, מדובר באנימציה המתקיימת במרחב בעל גובה, רוחב ועומק, בו מוצגים ונעים אובייקטים תלת-מימדיים שונים.

בין הפעולות אותן יודע תלתיסט לבצע במהלך יצירת האנימציה, ניתן למנות את הפעולות הבאות:

  • בנייה של מודלים (מידול) תלת-מימדיים מסוגים שונים – דמויות, חפצים ועולמות
  • יצירה והלבשה של טקסטורות על מודלים תלת-מימדיים
  • הנעה והנפשה של אובייקטים בחלל שסביבם
  • שליטה על תנועת המצלמה ועל התאורה
  • יצירה של אפקטים גרפיים וריאליסטיים
  • יצירה של גרפיקה בתנועה
  • עיבוד תמונה ותיקוני צבע

תוכנת סינמה 4D

סינמה 4D מבית חברת Maxon הוא יישום התלת-ממדי האינטואיטיבי ביותר שקיים כיום בשוק. מדובר בערכת הכלים המהירה, החזקה, הגמישה והיציבה עבור מידול, אנימציה, סימולציות ורינדור. היא נחשבת כלי אדיר לעיצוב, גרפיקה בתנועה, VFX, AR/MR/VR, פיתוח משחקים וכל סוגי המקצועות בתחום ההדמיה. סינמה 4D הופכת את האינטגרציה בין יישומים חיוניים אחרים כמו After Effects לקלה ביותר, ועם ערכת הכלים העוצמתית MoGraph CINEMA 4D הפכה לאפליקציה העיקרית עבור מעצבי תנועה. אין ספק שמדובר בתוכנת תלת המימד הרלוונטית ביותר ליוצרים של היום. 

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מה כדאי ללמוד אם רוצים להיות תלתיסט?

למי שמתעניין בתחום התלת-מימד ומעוניין להפוך אותו למקצוע, מומלץ להירשם ללימודים מסודרים בבית ספר מקצועי. זאת מכיוון שאת יכולת השליטה בתוכנות והידע הנדרש על מנת לייצר אנימציה תלת-מימדית, קשה מאד להשיג רק מלמידה עצמית, ניסוי ותעייה. הדבר נכון במיוחד לגבי מי שאין לו רקע מקצועי בתחום.

במרכז הלימודים של אנימציה בתלת-מימד, עומדת התוכנה באמצעותה מייצרים אותה. מבין התוכנות הקיימות בשוק, התוכנה המתקדמת, העדכנית והפופולרית ביותר היא סינמה D4. שליטה בתוכנה זו מאפשרת לתלתיסט להוציא לפועל רעיונות יצירתיים ומורכבים, גם אם אין לו רקע אומנותי בציור. הכלים החזקים, המהירים והגמישים שקיימים בה, מאפשרים ליצור אנימציה מרהיבה ואיכותית, לכל סוג של מדיה דיגיטלית ולכל סוג של שימוש.

לצד השליטה הטכנית, לימודי תלת-מימד כוללים גם עבודה על ההיבטים היצירתיים של יצירת אנימציה, כמו כתיבת תסריטים ופיתוח קונספט לסרטונים.

כמה מרוויח תלתיסט?

מכיוון שמדובר בהתמחות ספציפית שדורשת ידע והתמקצעות, שכר תלתיסט הוא מהגבוהים יותר בעולם הוידאו. כמו בכל מקצוע אחר, גם כאן יש השפעה משמעותית לניסיון, ליכולות, לאיכות התוצרים וכדומה. הדבר תלוי גם בתחום בו מדובר, שכן יש הבדל בסכומים המושקעים בסרטון אנימציה לילדים, לבין אלה שבתעשיית ההיי-טק הרפואית למשל. עוד צריך לדעת, שתלתיסטים רבים משלבים עבודה כשכירים עם עבודת פרילאנס, מה שמאפשר להם להרחיב את אפשרויות הפרנסה. באופן כללי ניתן לומר, שתלתיסט מנוסה יכול להרוויח בחודש עשרות אלפי שקלים.

סטודיו בלינק – קורס מקצועי לאנימציה תלת-מימדית

כאנשי מקצוע בתחום, לאורך השנים עקבנו בהשתאות אחרי ההתפתחות האדירה שחלה בעולם האנימציה התלת-מימדית. ויותר מכך, כיצד היא חלחלה לתחומים רבים וחשובים, וממלאת בהם תפקיד משמעותי. לכן בחרנו להקדיש קורס מקצועי ייעודי ללימוד אנימציית תלת-מימד, שמעניק לכל מי שרוצה להתמקצע בתחום, מגוון רחב של כלים מתקדמים. במרכז הקורס עומדת התוכנה העדכנית והמומלצת ביותר ליצירת אנימציה – סינמה D4. בין אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בתחום, אנימטורים בדו-מימד, מעצבים גרפיים, יוצרי משחקי מחשב או אנשי פרסום – בסיום הקורס תדעו ליצור מודלים תלת-מימדיים מכל סוג, להלביש עליהם טקסטורות שונות, לבנות סביבם עולמות שלמים ולערוך מכל אלה סרטון מרהיב בעל קונספט מדויק. יכולות אלה יפתחו בפניכם אפשרויות תעסוקה רבות, ויאפשרו לכם להשתלב בקלות בשוק העבודה. אם אתם רוצים לשמוע יותר על הקורס, נשמח לתת לכם מידע נוסף בטלפון 0723974387​

ללמוד בלב התעשיה

סטודיו בלינק פועל בשיתוף עם חברת ארט מדיה – אחד מבתי ה-Post Production, התוססים והחשובים ביותר הפועלים כיום בתעשייה הישראלית, ושוכן בלב תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והפרסומות בישראל. במתחם פועלות לא פחות מחמש חברות הפקה שונות, שני אולפני סאונד מהנחשבים ביותר, אולפן גרין סקרין, אולפן און ליין, ושניים מבתי ה-After Effects המוכרים והנחשבים ביותר בתעשייה כיום.

סטודיו בלינק מקיים קורסים בכיתות קטנות ונחשב כיום למרכז הלימוד עם יחס מורה-תלמיד הטוב ביותר. מחשבה רבה הושקעה בבחירת המיקום וגודל הכיתות במטרה למקסם את היכולת של התלמידים להקשיב וליישם את החומר הנלמד.

בוגרים מספרים

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עדיין מתלבטים? רוצים לשמוע עוד? תשאירו פרטים ונחזור אליכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם