לימודי תלת מימד | קורס עיצוב תלת מימד אונליין לומדים רק ב Blink

המקצוע החם שכולם מדברים עליו: הדרך לקריירה מצליחה בעיצוב גרפי

מה עושה מעצב גרפי וכמה הוא מרוויח?

לא צריך להיות מומחה כדי להבחין, שהעידן הנוכחי מתאפיין במעבר מהעולם האנלוגי לעולם שכולו דיגיטל. אחד התחומים בהם ניתן לראות זאת באופן מובהק, הוא תחום העיצוב. בתקופה בה הדפוס הולך ונעלם ונולדות אין ספור פלטפורמות דיגיטליות, מעצב דיגיטל הפך באופן טבעי לאחד המקצועות המבוקשים ביותר.

הצטרפו לבוגרים שלנו
שהשתלבו בתעשייה בקלות

מה עושה מעצב גרפי?

באופן כללי ניתן לומר, שמעצבים גרפיים משתמשים באלמנטים ויזואליים על מנת להעביר מסר, לבנות חפץ, לייצר אלמנטים דיגיטליים או ליצור אמנות. לשם כך הם בדרך כלל משתמשים בתוכנות גרפיות ייעודיות ובעלות תכונות מגוונות, ברמות תחכום ומקצועיות שונות. מעצב גרפי יכול להתמחות בעיצוב טקסט ותמונה בסיסיים בלבד, אך יכול גם לשלוט ביצירה של אנימציה דו או תלת-מימדית. הדבר משתנה בהתאם לתחומי העניין, העיסוק וההכשרה שלו.

תחומי העיסוק העיקריים של מעצבים גרפיים הם:

1. עיצוב של מוצרים מודפסים: עיצוב מודעות, ספרים, מגזינים, אריזות מוצרים, שלטים ועוד, שלאחר מכן מודפסים באופן פיזי. בנוסף לעיצוב עצמו, העבודה בדרך כלל כוללת גם הכנה לדפוס ולעיתים בדיקת דוגמאות מודפסות, לפני ההדפסה הסופית.

2.עיצוב מדיה דיגיטלית: ענף עדכני, דינמי וצומח, שגם בו יכול להתמחות מעצב גרפי. לימודים של עיצוב מדיה דיגיטלית פותחים אפשרות לעסוק בתחומים שונים. ביניהם עיצוב אתרים, אפליקציות, פרסומות, חומרים דיגיטליים לרשתות החברתיות ועוד.

3.מיתוג: לכל עסק, חברה או ארגון יש זהות חזותית מוגדרת, הכוללת לוגו, פונט, צבעוניות וסמלים נוספים, המייצגים ומגדירים אותה. מעצבים גרפיים שמתמחים במיתוג אחראיים למעשה על יצירת השפה הוויזואלית של החברה, ושלל האלמנטים שנגזרים ממנה.

4.איור: בעבר כל מי שעסקו באיור נקראו מאיירים. כיום, מכיוון שאיורים רבים נוצרים באמצעות תוכנות גרפיות, מי שעוסקים באיור יכולים להיות גם מעצבים גרפיים. איורים יכולים לתאר כל נוף, חפץ או דמות, וגם להתמקד בנושאים מסוימים, כמו איורי קריקטורות.

5.עיצוב תעשייתי: עיצוב גרפי הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב תעשייתי, שכן הוא חייב לכלול גם את שלב התכנון של מוצרים שונים. בדרך כלל שלב זה נעשה באמצעות תוכנות גרפיקה, שבעזרתן ניתן לעצב מוצרים, רהיטים וחללים.

6.אנימציה: אמנם מדובר בתחום מורכב ומתקדם יותר מעיצוב גרפי קלאסי, אבל כל אנימטור הוא למעשה מעצב גרפי. לכן עליו לשלוט גם בתוכנות בסיסיות כמו פוטושופ, ולהכיר את כללי העיצוב הגרפי על בורים. מי שעוסק באנימציה, בין אם דו-מימדית או תלת-מימדית, יכול לעסוק באנימציה לתעשייה, לסרטים, לפרסומות ועוד.

כמה מרוויח מעצב גרפי?

מכיוון שמדובר בתחום כל כך רחב ומגוון, לא פשוט לאמוד את ההכנסה של מעצב גרפי. משכורת של כל בעל מקצוע נגזרת בין היתר מרמת ההתמחות, ההשכלה, הניסיון והמקצועיות שלו, שכמובן משתנים מאדם לאדם. במקרה של מעצבים גרפיים הדבר אף מורכב יותר, מכיוון שישנם פערים גדולים בין שכר בתחום הוצאת הספרים לבין זה שנהוג בתחום ההיי-טק. עם זאת, בהכללה גסה ניתן לומר שמעצב גרפי מרוויח בממוצע 10,000 ₪ בחודש.

After Effects icon

תוכנת אפטר אפקטס

Adobe After Effects היא תוכנה ליצירת אפקטים חזותיים דיגיטליים, גרפיקה בתנועה וקומפוזיציה עבור סרטי וידאו. התוכנה משמשת בתהליך הפוסט-פרודקשן של יצירת סרטים, משחקי וידאו והפקת טלוויזיה, בה ניתן ליצור ולהנפיש יש מאין כל אפקט, דמות או חלל שהיוצר זקוק לו. Adobe After Effects היא תוכנת גרפיקה,  תנועה ואפקטים חזותיים הפופולרית ביותר בתעשייה, בה ניתן לקחת כל רעיון ולגרום לו לזוז.

תוכנת אילוסטרייטור

Adobe illustrator היא תוכנה ליצירת גרפיקה דיגיטלית. התוכנה משמשת בתהליך יצירת איורים לסרטוני אנימציה וגרפיקות שונות לאנימצייה ועיצוב. השימוש בה פשוט אך דורך הדרכה מקצועית. התוכנה מהווה כלי יצירה מדהים עבור תוכנת אפטר אפקטס במידה ותרצו לתת חיים לאותם אלמנטים שתרצו. אפטר אפקטס ואילוסטרייטור נועדו לעבוד ביחד. 

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

איך לומדים להיות מעצב גרפי?

לימודים של עיצוב גרפי הם בעלי רמות, היקפים והתמחויות שונות. עבור מי שרוצים לבנות קריירה רצינית בתחום עם פוטנציאל השתכרות גבוה, מומלץ להתייחס לנושא ההכשרה וההשכלה ממש כמו לכל מקצוע אקדמי אחר. רצוי להירשם לקורס רחב היקף, מתקדם ועדכני, בו ניתן ללמוד היבטים רבים ככל האפשר של התחום. באופן זה המעצב ייצא לשוק העבודה עם ארגז כלים גדול, שיאפשר לו לבחור בתחומי תעסוקה שונים ויהפוך אותו לבעל מקצוע מבוקש.

סטודיו בלינק – לימודי עיצוב גרפי מקצועיים ומקיפים

אם תחום העיצוב מושך אתכם ואתם רוצים לעסוק בו באופן מקצועי, אנחנו מציעים לכם להירשם לקורס המוביל של בית הספר "בלינק" – "מואושן דיזיין מאסטר". קורס זה יאפשר לכם להתמחות בעיצוב גרפי ברמות שונות, החל מעיצוב תמונה בסיסי ועד לפיתוח אנימציות מורכבות בתלת-מימד. בסיום הלימודים, תוכלו לבחור בין תחומי עיסוק רבים, כמו עיצוב דיגיטלי, יצירת סרטונים ופרסומות, אנימציית תלת-מימד לתעשיות שונות, עריכה ועיבוד של סרטוני אנימציה ועוד. כל זאת תוך שליטה בתוכנות המובילות בתחום, כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אפטר אפקטס ופרימייר. אנחנו מזמינים אתכם להתרשם מתכנית הלימודים המגוונת והמקצועית של בית הספר, בה ילמדו אתכם אנשי מקצוע פעילים ומיומנים את רזי התחום. אם יש לכם שאלות נוספות, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 0723974387​

ללמוד בלב התעשיה

סטודיו בלינק פועל בשיתוף עם חברת ארט מדיה – אחד מבתי ה-Post Production, התוססים והחשובים ביותר הפועלים כיום בתעשייה הישראלית, ושוכן בלב תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והפרסומות בישראל. במתחם פועלות לא פחות מחמש חברות הפקה שונות, שני אולפני סאונד מהנחשבים ביותר, אולפן גרין סקרין, אולפן און ליין, ושניים מבתי ה-After Effects המוכרים והנחשבים ביותר בתעשייה כיום.

סטודיו בלינק מקיים קורסים בכיתות קטנות ונחשב כיום למרכז הלימוד עם יחס מורה-תלמיד הטוב ביותר. מחשבה רבה הושקעה בבחירת המיקום וגודל הכיתות במטרה למקסם את היכולת של התלמידים להקשיב וליישם את החומר הנלמד.

בוגרים מספרים

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עדיין מתלבטים? רוצים לשמוע עוד? תשאירו פרטים ונחזור אליכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם