לימודי תלת מימד | קורס עיצוב תלת מימד אונליין לומדים רק ב Blink

כיצד להפוך לאפטריסט מוצלח: הכישורים המרכזיים של אפטריסט בעידן הדיגיטלי

אילו כישורים נדרשים כדי להיות אפטריסט?

בעידן הטכנולוגי המתפתח של ימינו, קשה להאמין שפעם החיים התנהלו בלי שלל האתרים, האפליקציות והתוכנות, שכיום מהווים חלק בלתי נפרד מחיי היום יום. הדבר נכון במיוחד לגבי מקצועות המתבססים על טכנולוגיה כזו, כמו עריכת וידאו. בעבר, כל שנדרש מהעורך הוא לדעת כיצד לגזור ולהדביק סרטי פילם. כיום, הוא יכול להתמקצע בשלל תוכנות עריכה מתקדמות, המעניקות לו אפשרויות בלתי מוגבלות.

הצטרפו לבוגרים שלנו
שהשתלבו בתעשייה בקלות

לצד תוכנות כמו Premier, Avid או Final Cut, אחת התוכנות הפופולריות והעדכניות ביותר בתחום היא תוכנת After Effects (אפטר אפקטס) של חברת Adobe Systems. התוכנה מאפשרת לעורך, או בכינויו הנפוץ "אפטריסט", ליצור אפקטים ויזואליים שונים ולייצר אנימציות מרהיבות. מכיוון שיש לה מגוון של פונקציות ייחודיות, אפטריסטים מקצועיים יכולים לערוך בעזרתה פרסומות, סרטונים, סרטים באורך מלא, וידאו קליפים ועוד. מגוון האפשרויות הטמונות בעבודה עם אפטר אפקטס גורם לכך, הפכו את התוכנה לסטנדרט של עריכה מקצועית ואת מי ששולטים בה לאנשי מקצוע מבוקשים.

מה זה אפטריסט?

כאמור, אפטריסט הוא עורך וידאו שמתמחה ושולט בתוכנת After Effects. לרוב תוצר הוידאו מגיע אליו אחרי שהסתיים שלב ההפקה הראשון, ומתחיל ה"פוסט פרודקשן". במסגרת עבודתו, הוא יכול לבצע לא מעט פעולות שהתוכנה המתקדמת הזו מאפשרת:

1.עריכת וידאו: האפטריסט יכול לחתוך קטעי וידאו, לשנות את מהירותם, להוסיף להם טקסט, לבצע תיקוני צבע ובהירות ולצרף קבצי וידאו נוספים, שנערכו באמצעות תוכנות אחרות.

2.יצירת אנימציה: אפטריסטים מקצועיים יכולים ליצור בעזרת התוכנה אנימציה דו או תלת-מימדית. היא מאפשרת להם לייצר חלל שלם, לעצב את צורת האובייקטים שנמצאים בו ולהניע אותם.

3.אפקטים ויזואליים: לשימושו של האפטריסט עומד מגוון של אפקטים, שמגיעים עם התוכנה. הדבר מאפשר לו להוסיף לסרטון הוידאו או האנימציה אפקטים שונים של תנועה, תאורה, פילטרים, טקסטורות וכדומה.

4.שילוב קבצים: במהלך העריכה, אפטריסט יכול לשלב בחומרים הקיימים קבצים מסוגים שונים, כמו קבצי סאונד, תמונות, אנימציה, וידאו ועוד. הדבר הופך אותו למי ש"מתזמר" את כל חלקי הסרט, לכן באנגלית הוא נקרא לרוב "קומפוזיטור".

אילו כישורים נדרש אפטריסט להפגין בעבודתו?

לאדם העוסק בעריכת וידאו באופן מקצועי, ובפרט למי שמעוניין לעבוד על תוכנת אפטר אפקטס, דרוש סל רחב של יכולות וכישורים. הנה העיקריים שבהם:

1. תפיסה ויזואלית – מה שנקרא "עין טובה", כאשר הכוונה היא לרגישות לצבע, תאורה, תנועה, צילום וקומפוזיציה.

2.יצירתיות – יכולת לדמיין, להגות רעיונות ולבצע אותם באופן יצירתי. זאת תוך מציאת פתרונות ויזואליים ובחירה בכלים הנכונים, על מנת להוציא אותם אל הפועל.

3.יכולת ריכוז גבוהה – עבודת עריכה בדרך כלל מתקיימת במשמרות ארוכות, בהן יש לשבת מול מסך ולהבחין בפרטים רבים.

4.גישה למחשב ולטכנולוגיות מתקדמות – אפטריסט צריך לשלוט לא רק בתוכנת אפטר אפקטס כי אם גם בתוכנות משיקות, כמו פוטושופ או פרימייר. לשם כך צריכה להיות לו תפיסה מהירה וגישה לטכנולוגיה.

5.חוש קצב ותנועה – עריכת וידאו דומה מאד לעריכת מוזיקה, מבחינת הצורך ליצור קצב מסוים לסרט, לחתוך אותו ברגעים הנכונים ולייצר רצף זורם של תמונות.

6.תשומת לב לפרטים ולניואנסים – שלב ה"פוסט פרודקשן" הוא השלב האחרון של העבודה על תוצר הוידאו. הפינישים הסופיים שיש לבצע דורשים שימת לב לכל פרט קטן בצבעוניות, בתאורה, בתנועה, בחיתוכים, במעברים ובכל אלמנט אחר שמופיע בו.

7.עבודה בשיתוף פעולה – אמנם ישנן לא מעט שעות בהן האפטריסט עובד לבדו, אך עם זאת הוא צריך להיות בעל יכולת לשתף פעולה עם אנשי הצוות האחרים. ביניהם הבמאי, עורך ה"אוף ליין" (העריכה הראשונית), עורך הסאונד, המפיקים ועוד.

8.עמידה בלוחות זמנים – עריכת סרטים לרוב מצריכה לעמוד בלוח זמנים מסוים, כך שחשוב שהעורך יהיה מודע לו ויעבוד בקצב הראוי.

After Effects icon

תוכנת אפטר אפקטס

Adobe After Effects היא תוכנה ליצירת אפקטים חזותיים דיגיטליים, גרפיקה בתנועה וקומפוזיציה עבור סרטי וידאו. התוכנה משמשת בתהליך הפוסט-פרודקשן של יצירת סרטים, משחקי וידאו והפקת טלוויזיה, בה ניתן ליצור ולהנפיש יש מאין כל אפקט, דמות או חלל שהיוצר זקוק לו. Adobe After Effects היא תוכנת גרפיקה,  תנועה ואפקטים חזותיים הפופולרית ביותר בתעשייה, בה ניתן לקחת כל רעיון ולגרום לו לזוז.

תוכנת אילוסטרייטור

Adobe illustrator היא תוכנה ליצירת גרפיקה דיגיטלית. התוכנה משמשת בתהליך יצירת איורים לסרטוני אנימציה וגרפיקות שונות לאנימצייה ועיצוב. השימוש בה פשוט אך דורך הדרכה מקצועית. התוכנה מהווה כלי יצירה מדהים עבור תוכנת אפטר אפקטס במידה ותרצו לתת חיים לאותם אלמנטים שתרצו. אפטר אפקטס ואילוסטרייטור נועדו לעבוד ביחד. 

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כמה מרוויח אפטריסט?

משכורות של עורכי וידאו וביניהם אפטריסטים, תלויות בגורמים רבים. ביניהם ניסיון, רמת ביצוע, תחום הפעילות, האם הוא פרילאנס או שכיר ועוד. שכר של אפטריסט ותיק שעובד בתחום הפרסום למשל, בדרך כלל יהיה גבוה יותר מזה של אפטריסט מתחיל שעובד על סרט דל תקציב באורך מלא. בהערכה גסה ניתן לומר שמדובר במשכורת שנעה בין 8,000-15,000 ₪.

סטודיו בלינק – הכשרה מקצועית לאפטריסטים

אחת התוכנות המרתקות והמתפתחות בתחום העריכה, היא ללא ספק After Effects. גם אנחנו ב"בלינק" מתפעלים בכל פעם מחדש, מהרמה המקצועית ואין סוף האפשרויות הטמונות בה. הניסיון הרב שלנו בהדרכה ובעבודה עם התוכנה לימד אותנו, שעל מנת להפוך לאפטריסט מקצועי ומיומן, יש צורך בשליטה בתוכנות נוספות. אלה יעניקו לו את כל הכלים הדרושים ויאפשרו לו לייבא ולשלב קבצים מתוכנות משיקות. לכן אנחנו ממליצים לכל מי שרוצים לעסוק בתחום, להצטרף לקורס המקיף והמתקדם "מואושן דיזיין מאסטר". כאשר תסיימו את הקורס, תשלטו בתוכנות פוטושופ, פרימייר, אילוסטרייטור וכמובן אפטר אפקטס. הדבר יאפשר לכם לייצר מגוון עצום של תוצרי וידאו מרהיבים, ולהשתלב במהירות ובקלות בשוק העבודה. אם יש לכם שאלות נוספות לגבי הלימודים בבית הספר, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 0723974387​

ללמוד בלב התעשיה

סטודיו בלינק פועל בשיתוף עם חברת ארט מדיה – אחד מבתי ה-Post Production, התוססים והחשובים ביותר הפועלים כיום בתעשייה הישראלית, ושוכן בלב תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והפרסומות בישראל. במתחם פועלות לא פחות מחמש חברות הפקה שונות, שני אולפני סאונד מהנחשבים ביותר, אולפן גרין סקרין, אולפן און ליין, ושניים מבתי ה-After Effects המוכרים והנחשבים ביותר בתעשייה כיום.

סטודיו בלינק מקיים קורסים בכיתות קטנות ונחשב כיום למרכז הלימוד עם יחס מורה-תלמיד הטוב ביותר. מחשבה רבה הושקעה בבחירת המיקום וגודל הכיתות במטרה למקסם את היכולת של התלמידים להקשיב וליישם את החומר הנלמד.

בוגרים מספרים

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עדיין מתלבטים? רוצים לשמוע עוד? תשאירו פרטים ונחזור אליכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם