לימודי תלת מימד | קורס עיצוב תלת מימד אונליין לומדים רק ב Blink

להיכנס אל עולם האנימציה: מה זה אנימטור ואיך מתמקצעים בתחום?

סרטים מצוירים: מה זה אנימטור ואיך הופכים לאנימטורים?

אין ילד שלא גדל על סרטים מצוירים, בין אם אלה סרטי דיסני קלאסיים או סדרות טלוויזיה לפעוטות. רוב הילדים צפו גם בסרטונים המבוססים על אנימציית פלסטלינה, אנימציית בובות וכמובן, סרטי אנימציה תלת-מימדיים.

גם כאשר מתבגרים, סרטוני אנימציה מסוגים שונים הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום – מפרסומות ובאנרים דיגיטליים, דרך גרפיקה בתנועה ועד סרטוני טיק טוק מושקעים. מאחורי כל אחד מהתוצרים הללו עומד אנימטור מקצועי, ולעיתים אפילו כמה אנימטורים.

הצטרפו לבוגרים שלנו
שהשתלבו בתעשייה בקלות

מה זה אנימטור?

המונח הלועזי "אנימטור" נגזר מהמילה אנימציה (בעברית, "הנפשה"). מדובר בתחום שעיקרו יצירת אשליה של תנועה על גבי מסך קולנוע, טלוויזיה, מחשב או טלפון נייד. אנימטור מקצועי יכול להתמחות באחד או בכמה סוגי אנימציה, ביניהם:

1. אנימציה קלאסית (Traditional animation) – שורשי האנימציה הקלאסית נעוצים בממצאים ארכיאולוגיים בני אלפי שנים, המעידים כי בני האדם ניסו לייצר תחושה של תנועה באמצעות סדרת ציורים. בעידן הנוכחי, מדובר על סרטונים וסרטים מצוירים, שנוצרו בטכניקה של ציור כל תמונות הסרט ("פריימים") באופן ידני. שיטה זו היתה בשימוש נרחב במשך שנים ארוכות, בין היתר בסרטי "דיסני" הקלאסיים. מאז שהחלו לייצר אנימציה ממוחשבת, השימוש בה פחת משמעותית.

2.אנימציית סטופ-מושן (Stop-motion animation) – טכניקה המבוססת על רצף צילומי סטילס של אובייקט או כמה אובייקטים, שנמצאים בכל תמונה במיקום מעט שונה. הקרנה של הצילומים הללו באופן מהיר, יוצרת אשליה של תנועה. מדובר באחת הטכניקות המוקדמות ליצירת סרטי אנימציה, אך היא עדיין נמצאת בשימוש. בגלל איכויותיה הייחודיות, יש אשר בוחרים לחקות אותה באמצעות תוכנות ליצירה של אנימציה תלת-מימדית.

3. אנימציה ממוחשבת (Computer animation) – בשנות ה-60 וה-70 החלו להשתמש בתוכנות ייעודיות ליצירת אנימציה על גבי מחשב. התוכנות מאפשרות ליצור תנועה של דמויות או אובייקטים על גבי המסך, לרוב ללא צורך בציור ידני. שיטה זו יצרה אפשרויות רבות יותר הן ליצירת האנימציה עצמה והן לעריכה, שינויים והתאמות שניתן לבצע בה. היא כמובן גם חסכה זמן וכסף למפיקי הסרטים.

4. אנימציה תלת-ממדית (3D animation) – אנימציה ממוחשבת בה החלל והאובייקטים בעלי עומק, רוחב וגובה. כך הם נראים תלת-מימדיים למרות שהם מוקרנים על מסך דו-מימדי. כיום מדובר באחת השיטות הפופולאריות ביותר ליצירת אנימציה למטרות מגוונות – החל מסרטים באורך מלא, דרך פרסומות ועד אובייקטים שונים עבור תעשיות מתקדמות.

5.אנימציית קומיקס (Comic strip animation) – למעשה מדובר בתת-ז'אנר של אנימציית הציורים, בין אם היא מצוירת ביד או באמצעות תוכנת מחשב. האנימציה מתבססת על איורי קומיקס קיימים, ועושה שימוש בנרטיב הבסיסי שהוצג בחוברות הקומיקס עצמן. דוגמאות בולטות לכך הם הסרטים סופרמן וספיידרמן וכן סרטוני מאנגה יפניים.

איך הופכים לאנימטור?

ניתן להתנסות ביצירת אנימציות בסיסיות באופן חובבני, אבל אם רוצים להפוך זאת למקצוע, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות לימודים בקורס מקיף ומעמיק. קורס כזה יאפשר ללמוד את עקרונות המקצוע, להתמחות בתוכנות מתקדמות ליצירת אנימציה, ולהתנסות ביצירה של סוגי תוצרים שונים. בסיום הקורס, כלים אלה יאפשרו לבוגרים להשתלב בענפים שונים בתעשייה ולהפוך לאנימטורים מקצועיים.

After Effects icon

תוכנת אפטר אפקטס

Adobe After Effects היא תוכנה ליצירת אפקטים חזותיים דיגיטליים, גרפיקה בתנועה וקומפוזיציה עבור סרטי וידאו. התוכנה משמשת בתהליך הפוסט-פרודקשן של יצירת סרטים, משחקי וידאו והפקת טלוויזיה, בה ניתן ליצור ולהנפיש יש מאין כל אפקט, דמות או חלל שהיוצר זקוק לו. Adobe After Effects היא תוכנת גרפיקה,  תנועה ואפקטים חזותיים הפופולרית ביותר בתעשייה, בה ניתן לקחת כל רעיון ולגרום לו לזוז.

תוכנת אילוסטרייטור

Adobe illustrator היא תוכנה ליצירת גרפיקה דיגיטלית. התוכנה משמשת בתהליך יצירת איורים לסרטוני אנימציה וגרפיקות שונות לאנימצייה ועיצוב. השימוש בה פשוט אך דורך הדרכה מקצועית. התוכנה מהווה כלי יצירה מדהים עבור תוכנת אפטר אפקטס במידה ותרצו לתת חיים לאותם אלמנטים שתרצו. אפטר אפקטס ואילוסטרייטור נועדו לעבוד ביחד. 

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כמה מרוויח אנימטור בישראל?

מכיוון שמדובר בתחום רחב כל כך, שכולל אפשרויות תעסוקה רבות, קשה לאמוד משכורת ממוצעת של אנימטורים. לדוגמא, ישנו הבדל משמעותי בין אנימטור שעוסק באנימציית סטופ-מושן לבין אנימטור תלת-מימד. שכר העבודה מושפע מגורמים רבים כמו מקום העבודה, תחום ההתמחות, הניסיון, הכישרון והתפקיד הספציפי. כמו כן, ישנה חשיבות לרמת ההכשרה של האנימטור ובאילו תוכנות אנימציה הוא שולט. בהערכה כללית ניתן לומר, ששכר אנימטור מתחיל מ-10,000 ₪ ויכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים בחודש.

סטודיו בלינק – לימודי אנימציה מקיפים ומקצועיים

העידן הדיגיטלי בו אנו חיים, הפך את מקצוע האנימציה לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בתחום הוידאו והתמונה. אנחנו ב"בלינק" יודעים עד כמה ישנה חשיבות לתהליך ההכשרה של אנימטור, וכמה הוא משפיע על היכולת שלו להשתלב בשוק העבודה ולייצר אנימציה ברמה הגבוהה ביותר.

אם מקצוע האנימציה מושך אתכם, אנחנו ממליצים לכם להצטרף לקורס מקיף בשם "מואושן דיזיין מאסטר". בקורס תוכלו להתמקצע ביסודות האנימציה, ולפתח מיומנות בעבודה על התוכנות המתקדמות ביותר בתחום. המורים המנוסים והפעילים שלנו, יעניקו לכם ידע מקצועי מעמיק. זאת על מנת שתוכלו להוציא לפעול את הרעיונות היצירתיים שלכם, ולייצר סרטוני אנימציה מרהיבים. מי שירצו לקבל כלים נוספים, יוכלו להירשם גם לקורס "אנימאנגה" וללמוד יותר על רזי אנימציית הקומיקס היפנית, לעבוד עם לוחות ציור דיגיטליים ולהפיח חיים בדמויות ובאיורים. אם כל זה נשמע לכם מעניין, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל פרטים נוספים בטלפון 0723974387​

ללמוד בלב התעשיה

סטודיו בלינק פועל בשיתוף עם חברת ארט מדיה – אחד מבתי ה-Post Production, התוססים והחשובים ביותר הפועלים כיום בתעשייה הישראלית, ושוכן בלב תעשיית הקולנוע, הטלוויזיה והפרסומות בישראל. במתחם פועלות לא פחות מחמש חברות הפקה שונות, שני אולפני סאונד מהנחשבים ביותר, אולפן גרין סקרין, אולפן און ליין, ושניים מבתי ה-After Effects המוכרים והנחשבים ביותר בתעשייה כיום.

סטודיו בלינק מקיים קורסים בכיתות קטנות ונחשב כיום למרכז הלימוד עם יחס מורה-תלמיד הטוב ביותר. מחשבה רבה הושקעה בבחירת המיקום וגודל הכיתות במטרה למקסם את היכולת של התלמידים להקשיב וליישם את החומר הנלמד.

בוגרים מספרים

רוצים להרשם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עדיין מתלבטים? רוצים לשמוע עוד? תשאירו פרטים ונחזור אליכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם